Raportowany zysk po opodatkowaniu wyniósł 81 mln euro, co oznacza spadek o 14 proc. «Marża brutto na poziomie 40,1 proc. w pierwszym półroczu odzwierciedla oczekiwania, przy oczekiwanym wzroście w drugim półroczu wraz ze spadkiem inflacji po stronie kosztów podstawowych» – napisano. Bazowa EBITDA (MSSF 16) wyniosła 377 mln euro, rosnąc o 11 proc.

Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.

Władze sieci wpadły więc na pomysł wprowadzenia ogromnych promocji, w których produkty można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze. Pepco poinformowało na swojej stronie internetowej, że obniża ceny całego asortymentu o 30%! Warto zaznaczyć, że promocja nie obejmują doładowań do telefonów i elektronicznych kart podarunków. „Utrzymujemy dobrą pozycję i w drugim półroczu marże brutto będą rosły, dzięki pozytywnemu wpływowi niektórych kosztów po stronie kosztów podstawowych, w tym towarów i frachtu.

Pepco Group miało w I kw. 2022/23 1.654 mln euro przychodów, wzrost o 27 proc. rdr

W planach jest odświeżenie marki poprzez nowy wygląd i styl, w tym nowe logo. «Biorąc pod uwagę nasz wydłużony cykl zakupowy, w którym zakupy towarów po dzisiejszych cenach staną się widoczne w naszych wynikach finansowych za około 9-12 miesięcy, w roku obrotowym 2024 możemy spodziewać się dalszej poprawy marż brutto w kierunku poziomów sprzed pandemii» – napisano. «Te założenia opierają się na przychodach uzyskanych już w tym roku obrotowym, na założeniach programu przyspieszonego otwierania sklepów w drugiej połowie roku oraz wysiłkach na rzecz podniesienia marży» – napisano. Zadłużenie netto na koniec I półrocza wyniosło 383 mln euro (MSR 17), co stanowi 0,9-krotność LTM EBITDA.

Mega promocja w Pepco

«Sądzimy, że wzrost wyniku EBITDA (według MSSF16) w roku obrotowym 2023, przy założeniu stałych kursów walutowych, będzie kilkunastoprocentowy. Byłoby to zgodne z efektami osiągniętymi w I kwartale» – dodano. Więcej informacji znajdziesz RBA i jego wpływ na Aussie w naszej Polityce prywatności. Grupa poinformowała, że po przeprowadzeniu strategicznego przeglądu działalności Dealz zdecydowano m.in., że marka Dealz w Polsce zostanie zachowana, działalność zostanie zoptymalizowana.

Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu

  1. W ujęciu rok do roku przy założeniu stałego kursu walutowego.
  2. Spółka poinformowała, że w pierwszym kwartale roku obrotowego otwarto 105 nowych sklepów netto, z czego 100 w sieci Pepco.
  3. W pierwszym półroczu grupa otworzyła 166 nowych sklepów netto wobec 235 sklepów w analogicznym okresie ubiegłego roku.
  4. Jak podano, grupa pozostaje przekonana co do perspektyw EBITDA na cały rok, bez zmian w stosunku do poprzednich założeń.
  5. Łączna liczba sklepów grupy na koniec pierwszego półrocza wyniosła 4.127, co oznacza wzrost o 12 proc.

Ponadto, w I kwartale odnowiono 37 sklepów Poundland, a szeroko zakrojona modernizacja około 2.500 sklepów Pepco w Europie Środkowo-Wschodniej, dotychczas testowana we Wrocławiu i Warszawie, ruszy w pełni w styczniu 2023 roku. «Inflacja pozostaje Biden Wygrać Emboldens Bulls jak Rynki Wschodzące Scream Buy na podwyższonym poziomie na wszystkich naszych rynkach, choć w przypadku odzieży i obuwia jest ona wyraźnie niższa od głównego wskaźnika wzrostu cen» – napisano w komunikacie. Wzrost przychodów LFL Pepco Group wyniósł w I kwartale 13 proc.

Grupa Pepco zapowiada nowe otwarcia sklepów. Jakie są plany na przyszły rok?

W ujęciu rok do roku przy założeniu stałego kursu walutowego. Pepco podało, że przychody grupy w pierwszym półroczu wzrosły o 22,8 proc. Przychody w warunkach porównywalnych (LFL) wzrosły w tym okresie o 11,1 proc. (+13 proc. w pierwszym kwartale i +8,5 proc. w drugim kwartale).

Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl – ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich

Sprzedaż LFL w sieci Pepco wzrosła o 19,7 proc., a w Poundland Group wzrosła o 4,4 proc. Masz 30-dniowe prawo do zwrotu towaru w dowolnym sklepie na terenie kraju.

Skupiamy się na realizacji naszej strategii i pozostajemy na dobrej drodze do osiągnięcia całorocznego wzrostu EBITDA zgodnie z wcześniejszymi prognozami» – poinformował, cytowany w komunikacie, Trevor Masters, dyrektor generalny Pepco Group. Spółka poinformowała, że w pierwszym kwartale roku obrotowego otwarto 105 nowych Dow Jones Industrial Average zatrzymany w zakresie sklepów netto, z czego 100 w sieci Pepco. Przychody sieci Pepco wyniosły 1.009 mln euro, co oznacza wzrost o 41 proc. Przychody Poundland Group wyniosły 645 mln euro, czyli wzrosły o 9 proc. Grupa poinformowała, że znajduje się na dobrej drodze do otwarcia co najmniej 550 nowych sklepów netto w bieżącym roku obrotowym.

W Pepco znajdziesz dobrą jakość, najnowsze trendy i szeroki wybór. W pierwszym półroczu grupa otworzyła 166 nowych sklepów netto wobec 235 sklepów w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zakłada się przyspieszenie dynamiki otwierania sklepów. Jak podano, grupa planuje przyspieszyć liczbę otwarć w ciągu roku i pozostaje na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest uruchomienie 550 nowych sklepów netto w roku obrotowym 2023. W czasach pandemii wiele firm musiało zawiesić swoją działalność. Pepco mimo wielu ograniczeń oraz ciągle nowych zmian stara się walczyć z kryzysem gospodarczym.

Możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie Twojej zgody lub w oparciu o nasz prawnie uzasadniony interes. Kliknij poniżej „Wyrażam zgodę”, aby wyrazić zgodę na wykorzystanie tych technologii i przetwarzanie danych osobowych w powyższych celach. Aby otrzymać szczegółowe informacje na temat plików cookie oraz tego, w jaki sposób my i nasi partnerzy wykorzystujemy Twoje dane osobowe i zarządzać Twoimi preferencjami, kliknij w „Więcej opcji”. Zawsze możesz zmienić zdanie i zmienić wybór zgody w dowolnym momencie.

Łączna liczba sklepów grupy na koniec pierwszego półrocza wyniosła 4.127, co oznacza wzrost o 12 proc. W ujęciu rok do roku i – jak podano – wynikało to głównie ze wzrostu liczby placówek sieci Pepco w Europie Zachodniej. Jak podano, spółka liczy na zrealizowanie wstępnych prognoz, przewidujących w roku obrotowym 2023 wzrost przychodów na poziomie nieco poniżej dwudziestu procent oraz kilkunastoprocentowy wzrost EBITDA (MSSF 16) przy założeniu stałego kursu walutowego. Jak podano, grupa pozostaje przekonana co do perspektyw EBITDA na cały rok, bez zmian w stosunku do poprzednich założeń. Liczy na wzrost marży brutto w drugim półroczu.